Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на двойки при юношите на Откритото първенство на Франция. Поставените под №5 в схемата Иванов и Тайс Богард (Нидерландия) победиха в два сета със 7:5, 6:2 руснака Егор Плешивцев и сърбина Огниен Милич за 72 минути игра.

В спор за място на финала българинът и нидерландският му партньор ще срещнат вторите в схемата Оскар Палданиус (Финландия) и Алан Важни (Полша).

Малко по-късно Александър Василев също си осигури място в Топ 8 на четвъртфиналите на двойки в Париж. Василев и Максуел Екстед (САЩ) надвиха Яник Алварес (Пуерто Рико) и Джак Сикорд (САЩ) с 2:0 сета (6:1, 6:4) в мач, продължил само 46 минути. Следващите съперници на Василев и Екстед ще бъде американската двойка Кийтън Ханс – Джак Кенеди.

Миг за историята! За първи път трима българи са 1/4-финалисти на сингъл в турнир от Големия шлем

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS