Бургаският футболен клуб ФК Звездичка официално се присъедини към международната програма на футболната академия на италианския Торино.
Президентът на клуба Петър Алексиев, заедно с делегация от Бургас, бе на официално посещение в Торино, където гостите имаха възможност да разгледат града и неговите спортни съоръжения. Делегацията посети тренировъчните бази на детско-юношеската школа и основната академия на Торино, както и двубоя от Купата на Италия за юноши между Торино и Пескара, завършил с успех 2:1 за „гранатите“.
Гостите бяха посрещнати от Корадо Буонаградзия, ръководител на детско-юношеската дейност и академиите на Торино, и от Фулвио Казела – ключова фигура в академичния екип на клуба. Те представиха структурата, методологията и образователните ценности, върху които се гради програмата на клуба.
Проектът ФК Звездичкаобединява две организации, които работят в тясна връзка – ФК Звездичка, насочена към най-малките футболисти (от 4 до 10 години) и ФК Звезденбург, в която тренират юношите от 11 до 16 години.
„Изключително сме щастливи да започнем това партньорство с Торино. Търсехме европейски клуб, с когото да споделим обща визия за развитие, и намерихме всички качества, които искахме именно в Торино. За нас обучението на младите е основен приоритет, а тази колаборация ще даде на нашите момчета възможност да се развиват технически и личностно“, заяви Петър Алексиев.
Сътрудничеството между двата клуба ще включва организиране на международни турнири, тренировъчни лагери и редица съвместни инициативи, насочени към развитието на младите таланти и укрепване на международните връзки в рамките на проекта Торино Академия.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS
 
			 
						 
						 
						

 
						 
        
         
        
         
        
         
        
         
        
         
        
        