Наполи победи Бреша като домакин с 2:1 в мач от шестия кръг на Серия А. За тима на Карло Анчелоти точни бяха Дрис Мертенс и Костас Манолас, а за новаците в елита с първи гол за родния си отбор се отчете Марио Балотели.

Срещата започна ударно за неаполитанци, които в 13-тата минута успяха да излезат напред в резултата. Страхотна многоходова атака завърши с пас към Кайехон в наказателното поле, а испанецът намери Мертенс, който нямаше проблеми от броени метри да се разпише.

Натискът продължи с пълна сила и след изпълнение на корнер в 45-тата минута, централните бранители на Наполи си подадоха един към друг и Манолас вкара след асистенция на Максимович.

Второто полувреме стартира по-добре за Бреша и в 50-тата минута след справка с ВАР бе отменен техен гол. В 67-мата минута нямаше кой вече да спре Марио Балотели да намали изоставане на неговия тим до 1:2. Скандалният нападател засече подаване от корнер с глава.

До края на срещата не настъпи промяна в резултата и така Наполи победи Бреша с 2:1. Неаполитанци се изкачиха до четвъртото място в италианския шампионат, след като събраха 12 точки, а Бреша е на 14-то с 6 пункта.