Барселона стигна до изключително важен успех с 1:0 над Атлетико Мадрид в дербито от 30-ия кръг на Ла Лига на "Камп Ноу". Единственото попадение в мача бе дело на Феран Торес в края на първата част.

Каталунците са на върха в класирането съъс 76 точки, с 11 повече от втория Реал. Атлетико е трети с 60.

Атлетико можеше да смълчи "Камп Ноу" още в първата минута на двубоя, когато в 40-ата секунда Антоан Гризман стреля мощно и уцели напречната греда.

В 24-тата Облак пресече опасно центриране на Феран Торес, насочено към Рафиня. Десет минути след това Марк-Андре тер Стеген отново показа, че се намира в страхотна форма, като този път той отчая Гризман със спасяване.

В 45-ата минута Барселона поведе в резултата. Рафиня върна към Феран Торес на границата на наказателното поле и с удар по земя, който мина през краката на Хименес, прати топката във вратата на Ян Облак.

В началото на втората част Левандовски стреля от добра позиция, но не достатъчно силно и Облак с лекота улови топката. В 48-ата минута Торес опита да вкара втори гол отново след пас на Рафиня, но този път стражът на Атлети спаси.

В 54-ата минута Тер Стеген отрази с една ръка изстрел на Ферейра Караско. В 61-ата минута и Педри се завърна в игра, влизайки на мястото на Феран Торес. Минута след това Барса пропусна супер шанс за втори гол, като Гави прати топката покрай вратата на Облак.

В 70-ата минута Араухо брилянтно изби топката от крака на Мората преди нападателят да успее да стреля към вратата.

В 72-ата минута Гави пропусна да насочи топката във вратата, а секунди след това Облак се намеси решаващо при изстрел на Рафиня. Атлетико отговори с удар на Гризман, при който Тер Стеген не се намеси убедително, но все пак запази вратата си от гол.

В 76-ата минута Левандовски пое топката в половината на Барселона, а Облак беше излязъл напред, но полякът взе грешното решение да действа сам вместо да подаде на Рафиня и стреля неточно.