Жоао Феликс заяви още в средата на юли, че мечтата му е да заиграе в Барселона и това в крайна сметка се случи.

Нападателят премина под наем от Атлетико Мадрид в състава на Шави и започна много добре престоя си при каталунците, като вече се заговори, че Барса ще опита да го вземе за постоянно.

За целта обаче „блаугранас“ ще трябва да извадят сериозна сума за португалския национал, когото Атлетико купи от Бенфика за близо 130 млн. евро през 2019 г.

Сега Барселона ще трябва да плати 80 милиона евро, ако иска да има Жоао Феликс за постоянно в състава си, съобщи вестник „AS“.

През изминалото лято Барса нямаше възможност да плати тази сума и затова взе футболиста под наем, като ръководството на клуба ще мисли до края на този сезон, дали да купи за постоянно играча, или ще опита да преговаря с „дюшекчиите“ за нов наем.

Травмата на Левандовски е сериозна, под въпрос е за Ел Класико

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS