Барселона продължава с издънките (ВИДЕО)

Барселона за пореден път се издъни в Ла Лига. Каталунците допуснаха обрат от Селта Виго и загубиха у дома с 1:2 в мач от 37-ия кръг на испанския шампионат. Лионел Меси даде аванс на Барса, но Санти Мина възстанови равенството.

В 82-рата минута Клеман Ленгле остави домакините с човек по-малко на терена, а малко след това Мина вкара втория си гол в мача и донесе трите точки за Селта.

След загубата Барселона загуби всякакви шансове да се бори за титлата. Тимът запази третото място, след като Севиля загуби с 0:4 от Виляреал. Кръг преди края „блаугранас“ са със 76 точки, на 2 пред андалусийците.

Барселона атакуваше от самото начало и създаде първата голова опасност в 9-ата минута. Лионел Меси си освободи пространство за изстрел и опита такъв, но защитник го блокира. Секунди по-късно Антоан Гризман получи възможност за удар. Вратарят на Селта Иван Вийяр внимаваше и успя да спаси.

Четвърт час след началото Усман Дембеле не успя да затрудни Вийяр, а в 17-ата минута Лионел Меси не намери очертанията на вратата.

Логичното се случи в 28-ата минута, когато Барселона излезе напред в резултата. Каталунците наложиха висока преса и успяха да отнемат топката дълбоко в противниковата половина. Серхио Бускетс намери с дълго подаване Меси, който с глава насочи топката в мрежата – 1:0.

Няколко минути по-късно аржентинецът можеше да удвои аванса на Барса, но не успя да овладее добре топката.

В 38-ата минута Селта се възползва от първата си добра възможност за гол и възстанови равенството. Гостите развиха постепенна атака. Яго Аспас получи на левия фланг. Той пусна към Санти мина, който от дъгата на наказателното поле матира Марк-Андре тер Стеген. Германският страж нямаше добра видимост и само изгледа топката, която влетя в мрежата му.

В началото на втората част Селта играеше агресивно и добре се противопоставяше на Барса. В 61-вата минута Роналд Араухо пропусна изключителна възможност да отбележи. Централният бранител бе намерен с центриране на Жерар Пике, но от непосредствена близост не успя да намери очертанията на вратата.

Селта се бранеше добре и Барселона нямаше представа как да стигне до гола. В 82-рата минута Клеман Ленгле влезе неразчетено в краката на противник, при положение, че вече си бе изкарал жълт картон и не остави избор на съдията Рикардо де Бургос Бенгоетчеа. Опитният арбитър го изгони с червен картон.

Барса тотално рухна. В 87-ата минута Аугусто Солари стреля от чиста позиция, но Тер Стеген спаси. Само две минути по-късно гостите вкараха втори гол и спечелиха трите точки. В герой за Селта се превърна Санти Мина, който реализира втория си гол в мача.

Дълбоко в добавеното време Меси можеше да отсрами Барселона, но неговият удар премина покрай вратата.