Виляреал и Карлос Бака отвяха Севиля (ВИДЕО)

Виляреал победи категорично с 4:0 Севиля в среща от 37-ия кръг на Ла Лига. С хеттрик се отчете Карлос Бака, а едно попадение добави Жерард Морено. Андалусийците пропуснаха златна възможност да изместят Барселона от третото място. "Блaугранас" допуснаха сензационна загуба с 1:2 у дома срещу Селта.

След победата „жълтата подводница“ е с 58 точки на седмото място и остава в битката за Лига Европа с Бетис и Реал Сосиедад. Разбира се, голямата цел на тима, воден от Унай Емери, е спечелването на Лига Европа и класирането за Шампионска лига през следващия сезон.

Севиля не успя да си вкара положенията през първата част и в 34-тата минута се оказа догонващ в резултата. Карлос Бака засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата за 1:0.

В началото на втората част Бака удвои преднината на Виляреал – 2:0. Нападателят бе изведен от Морено сам срещу вратаря и не пропусна.

В 53-тата минута задачата за Севиля се усложни многократно, след като втори жълт, респективно червен картон бе показан на Диего Карлос за нарушение срещу Йереми.

Четвърт час по-късно Жерард Морено покачи на 3:0, а в 79-ата минута Бака оформи крайния резултат, вкарвайки третото си попадение в мача.