Барселона се наложи над Монако с 86:71 (26:18, 21:21, 24:15, 15:17) в мач от третия кръг в Евролигата. По този начин Барселона постигна втора поредна победа от началото на сезона, като заема 2-ро място с 4 точки, колкото има Монако, който инкасира първо поражение от началото на кампанията в най-комерсиалния клубен баскетболен турнир на Стария континент.

Барселона започна силно двубоя, като поведе с 12:7, а след силна серия в края на първата четвърт, каталунците увеличиха преднината си до 26:18 в края на периода. Монако започна да топи пасива си и изравни още при 27:27. Барса обаче отново бе силен в края на частта и си възвърна аванса, за да се оттегли на почивката с преднина от осем точки – 47:39.

Третата част премина под знака на размяна на серии от страната на двата тима. Първо Монако намали изоставането си до 44:47, а после Барса увеличи преднината си до 55:44. Последва нова серия за монегаските и нова такава за каталунците, които увеличиха аванса си до 17 точки преди финалната четвърт – 71:54.

Въпреки че на практика изходът на двубоя бе предрешен, Монако направи опит да се върне в мача, но старши треньорът на домакините Жоан Пеняроя не позволи това да се случи и Барселона триумфира.

Най-полезен за успеха на каталунците бе Кевин Пънтър със своите 21 точки. Джабари Паркър наниза 16 точки, а Николас Лапровитола добави 13 точки.

Ели Окобо бе най-резултатен за Монако със своите 13 точки, към които добави 7 асистенции. Алфа Диало реализира 12, докато голямата звезда на монегаските Майк Джеймс бе много под стандартите си и остана със само 11 реализирани точки.