Изминаха няколко дни, откакто футболистите от първия отбор на Барселона постигнаха споразумение за намаляването на заплатите им, за да помогнат на клуба да преодолее икономическата криза породена от пандемията от коронавирус. Футболистите приеха 70% намаление на възнагражденията им.

В допълнение играчите се отказаха от още 2% от заплатите си, за да може да помогнат на служителите на клуба да получават 100% от възнагражденията си, докато продължава да бъде в действие приетия от държавата план за ERTE.

Футболистите щяха да внесат 5,75% от масата на заплатата си, което означава 14 милиона евро, ако извънредното положение в Испания беше ограничено до един месец.

То обаче бе удължено с още две седмици, до 26 април и по този начин продължителността му ще бъде поне 45 дни.

Така заплатите на футболистите ще бъдат намалени не с 5,75%, а с 8,6%, което представлява увеличение със седем милиона евро повече. Така първият отбор ще подпомогне клуба с 21 милиона евро във времето на криза.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS