Баскетболистите със загуба в Гърция

Националният отбор на България по баскетбол загуби от Гърция като гост с 63:73 на старта на европейските квалификации. Момчетата на Росен Барчовски отстъпиха при визитата в Патра в равностоен мач, но по-точната стрелба на домакините си каза думата. В отделните части България отстъпи с 17:19, 17:21, 12:14 и 17:19.

Димитър Димитров беше най-резултатен за националите с 15 точки, Дий Бост добави 14 точки, а Йордан Минчев и Станимир Маринов завършиха с по 10 точки. Лефтерис Бохоридис беше най-резултатен за победителите с 19 точки.

Първата част бе най-равностойна, но въпреки това гърците я завършиха с 2 точки преднина. На полувремето те я увеличиха с още 4 точки, които натрупаха във втората четвърт на срещата.

След почивката българите отново опитаха да наваксат изоставането с две поредни тройки на Димитър Димитров, но това се оказа крайно недостатъчно.

На 24 февруари България приема Латвия в първото си домакинство от групата. Мачът е от 19.00 часа в Ботевград.

БЪЛГАРИЯ: Аврамов 1, Бост 14, Димитров 15, Костов 3, Минчев 10, Янев 2, Иванов, Маринов 10, Ваклинов 8, Захариев