
Националният отбор на Беларус ще трябва да смени мястото на домакинските си мачове в европейските квалификации.
Заради подкрепата на агресията на Русия срещу Украйна УЕФА забрани на националния отбор на Беларус да играе домакински мачове на свой терен. Те започнаха кампанията с мач срещу Швейцария в Сърбия и по-специално в Нови Сад.
Сега обаче Беларус бе принуден да намери нов стадион, тъй като следващите домакински мачове са срещу Израел и Косово. Сърбия не признава Косово за държава и нормално мачът да не може да се играе отново в Нови Сад.
Така Беларус вече има договорка с Унгария. Футболната централна на Унгария им предостави стадион Уйепещ в Будапеща, където ще се играят мачовете срещу Израел и Косово на 16 и 19 юни.
И двата мача ще се проведат без присъствието на публика.
Ман Сити крачи към нова титла след 11-и пореден успех във Висшата лига (ВИДЕО)
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS