Манчестър Сити продължава с победите във Висшата лига на път към нова шампионска титла в Англия. "Гражданите" записаха 11-и пореден успех в шампионата след триумф с 3:0 над Евертън на "Гудисън Парк".

Тимът, воден от Пеп Гуардиола, е лидер във Висшата лига с 85 точки. Вторият Арсенал има 4 по-малко. Евертън е точно над чертата на изпадащите с 32 точки.

Манчестър Сити започна по-активно срещата. В третата минута Кайл Уокър центрира в наказателното поле, но Джордан Пикфор улови топката преди играч на Сити да успее да играе с нея.

В следващите минути Сити пробваха с няколко центрирания да застрашат вратата на Пикфорд, но защитата на "карамелите" се справяше с набезите им.

В 35-ата минута Мейсън Холгейт пропусна голям шанс за Евертън, като стреля над вратата.

Отговорът на Сити бе гол във вратата на Джордан Пикфорд. Рияд Марез центрира в наказателното поле в 37-ата минута, където намери Илкай Гюндоган, а стреля в долния ляв ъгъл за 0:1.

Само две минути по-късно преднината на Сити вече бе удвоена. Голмайсторът Гюндоган с перфектно центриране намери Холанд, който с прецизен изстрел с глава вкара 36-ия си гол във Висшата лига в дебютния си сезон.

Гостите започнаха по-добре и втората част. "Гражданите" получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Гюндоган, който красиво завъртя топката във вратата на Пикфорд.

В 61-ата минута Холанд можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата.

Шест минути след това Едерсон се отличи с добро спасяване след изстрел с глава на Дуайт МакНийл насочен точно под напречната греда.

В минутите до края на мача Сити владееше повече топката и не допусна опасности за Едерсон и сухата му мрежа.

В другия мач от 16:00 часа Брентфорд победи Уест Хем с 2:0 с голове на Брайън Мбемо и Йоан Уиса.

Наполи отхлаби напъна и загуби от Монца, Антов влезе за 7 минути (ВИДЕО)