Наполи спечели шампионската титла преди няколко дни и загуби гостуването на Монца с 0:2 в мач от 35-тия кръг на Серия А. Така Монца се добра до 9-то място в класирането с равен брой точки с Фиорентина, който победи Удинезе с 2:0 и Торино. Това пък се оказа трети пореден мач без победа за неаполитанците, които преди това направиха две ремита с Удинезе и Салернитана.

Българитън Валентин Антов започна от резервната скамейка, но се появи на терена в 83-ата минута, когато замени Ицо.

В 19-ата минута Монца поведе. Дани Мота достигна до подаване в наказателното поле от Матео Песина и вкара за 1:0. Голът бе дълго преразглеждан от ВАР, но все пак признат.

Малко преди почивката Наполи имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 53-ата минута Андеа Петаня стреля и отбеляза второто попадение в мача.

След още 10 минути гостите отново поискаха дузпа, но реферът отново си замълча.

В същото време Фиорентина победи Удинезе с 2:0. Домакините поведохачрез Кастровили в 7-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено в 90-ата минута от Бонавентура.

Влашич побутна Верона към ръба на пропастта (ВИДЕО)