Бенфика изненадващо постигна изключително убедителна победа с 4:0 при домакинството си на Атлетико Мадрид от втория кръг на Шампионска лига. Анхел Ди Мария и Павлидис бяха в основата на победата на лисабонския гранд.

Бенфика влезе по-силно в мача и създаде първата опасност в мача още в 6-ата минута, когато Анхел Ди Мария направи добър пробив, след което подаде към Павлидис, който стреля, но ударът му бе блокиран от Аксел Витсел.

След центрирането от корнера в наказателното поле на Атлетико Мадрид, Павлидис стреля с глава, но Ян Облак успя да направи впечатляващо спасяване с една ръка.

Бенфика поведе в резултата в 13-ата минута. Футболистите на Атлетико Мадрид допуснаха много груба грешка при изнасянето на топката, от което се възползва Керем Актюркоглу, който много бързо обработи топката и я вкара във вратата на Ян Облак.

Маркос Йоренте получи контузия в 30-ата минута и няколко секунди по-късно на негово място в игра се появи Науел Молина.

Лил хвърли бомбата на вечерта, надхитри ялов Реал Мадрид с гол от дузпа (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид бе много близо до това да изравни резултата в 37-ата минута, но след удара на Самуел Лино топката срещна гредата.

Бенфика пропиля страхотна възможност да вкара втори гол в третата минута на добавеното време на първата част. Ди Мария стреля, а топката рикошира във Витсел и попадна в Павлидис, който стреля, но топката се отклони в левия страничен стълб на вратата на Ян Облак и излезе в аут.

Ливърпул надви още един италиански тим за 2 от 2 в ШЛ (ВИДЕО)

Павлидис падна в наказателното поле на Атлетико Мадрид в 50-ата минута, след като бе препънат от Конър Галахър. Съдията Сердар Гозубюк първоначално не свири дузпата, но след намесата на ВАР бе посочена бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Анхел Ди Мария в 52-ата минута и Бенфика поведе с 2:0.

Само минута по-късно Ди Мария сложи топката на главата на Павлидис, който стреля опасно, но Ян Облак се намеси и спаси.

Анхел Ди Мария направи непростим пропуск в 55-ата минута. Аржентинският футболист излезе сам срещу Облак, като имаше двама свои съотборници, с които можеше да комбинира, но реши да завърши атаката и ударът му бе отразен от вратаря на Атлетико Мадрид.

Бенфика направи резултата 3:0 в 75-ата минута. Ян-Никлас Бесте центрира от корнер в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Александър Ба надскочи Конър Галахър и вкара топката във вратата на Ян Облак.

Кралска победа за Астън Вила развали серията на Компани в Байерн (ВИДЕО)

Съдията Сердар Гозубюк свири втора дузпа за Бенфика в 82-ата минута. Амдуни преодоля Хименес, а след това бе фаулиран от Рейнилдо в наказателното поле на Атлетико Мадрид.

Кьокчю реализира дузпата, оформяйки крайния резултат в мача – 4:0.

Във втората минута на добавеното време на мача Ян Облак спаси вратата си от пети гол, спасявайки удара на Ян-Никлас Бесте.

Две минути по-късно Амдуни открадна топката и шутира, но Облак внимаваше и отново се намеси и спаси.

С тази победа Бенфика има 6 точки, а Атлетико Мадрид остана с 3.

На 23 октомври Атлетико Мадрид е домакин на Лил, а Бенфика посреща Фейенорд.

Две принудителни смени и червен картон не успяха да спрат Юве срещу РБ Лайпциг

В друг мач от Шампионска лига Щурм Грац загуби с 0:1 от Брюж. Единственото попадение в мача отбеляза Цолис още в 23-ата минута.

След тази победа Брюж вече има 3 точки, докато Щурм е с две загуби.

На 22 октомври Брюж гостува на Милан, а Щурм е домакин на Спортинг Лисабон.