Шампионът на Саудитска Арабия Ал Итихад победи тунизийския Сфаксиен с 1:0 в мач от втория кръг в група А на Арабската Купа на Шампионите и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира.

В герой за саудитците отново се превърна Карим Бензема, който и в първия кръг наказа отбор от Тунис в лицето на Есперанс, който бе победен с 2:1. Така Ал Итихад има 6 точки в актива си кръг преди края, втори е Ал Шота от Ирак с 4, Есперанс е с една, а Сфаксен с 0.

В 63-ата минута на срещата падна единственото попадение. Абдулразак Амдала свали с глава към Карим Бензема около точката за дузпата, а носителят на „Златната топка“ бързо се ориентира, за да нанесе удар и с помощта на десния страничен стълб се разписа.