Ал Итихад размаза Ал Уехда със 7:1 в мач от третия кръг на саудитската Про Лига и се качи на върха във временното класиране с пълен актив от 9 точки, колкото имат още Ал Хилал и Ал Итифак при по-лоша голова разлика. Голямата звезда на тима Карим Бензема реализира хеттрик, а сънародникът му Муса Диаби се отчете с цели четири асистенции.

Носителят на „Златната топка“ от 2022 година се разписа след само две минути игра след асистенция на Стивън Бергвайн. Усем Ауар покачи на 2:0 в 13-ата след пас на Муса Диаби. Юсеф Амин върна един гол за Ал Уехда в 31-вата минута, а в добавеното време на първата част Фабиньо оползотвори нова асистенция на Диаби за 3:1.

Второто полувреме започна като първото и няколко секунди след подновяването на играта Бергвайн намери Бензема, който вкара за 4:1. В 55-ата минута Диаби записа третата си асистенция в мача, този път за Фауас Ал Сагур, а в 87-ата намери Салех Ал=Шехри, който вкара за 6:1. Карим Бензема оформи крайния резултат в 89-ата минута след пас на Муханд Ал Шанкити.