Берое победи ЦСКА с 2:1 и почти настигна червените в класирането на efbet Лига. По този начин "червените" изостанаха на цели 8 точки от лидера Лудогорец. "Червените" играха слабо, а Берое постигна първа шампионатна победа над този съперник на свой след успеха от 19 септември 1990 година.

Домакините поведоха с голове на Конте и Рубен Бригидо, а ЦСКА върна едно попадение в 90-ата минута чрез Али Соу, но за повече нямаше време.

Първият гол отбеляза Ибрахима Конте в 31-ата минута, което се оказа и единственият точен удар за първите 45 минути и към двете врати. Всичко започна с грешка на Греъм Кери, който се подхлъзна, Карсол Охене му открадна топката и подаде към Конте. Крилото се нагласи за удар, стреля от границата на наказателното поле, Густаво Бусато не се намеси добре и топката се озова в мрежата му. В 81-ата минута Берое направи страхотна контраатака. Александър Цветков изведе Рубен Бригидо в изгодна позиция и с хубав удар от границата на наказателното поле прониза Бусато.
В 90-ата минута Али Соу намали. Той засече с глава центриране от дясно и вкара топката в мрежата на Перниш.

Иначе мачът започна равностойно, като дори в средата на полувремето ЦСКА осъществи лек натиск. В 22-ата минута играта бе спряна от съдията Драгомир Драганов, тъй като публиката на Берое запали димки, които ограничиха видимостта на терена.

След гола на Конте футболистите на Берое се възползваха от еуфорията и успяха да натиснат малко по-сериозно "червените", но не успяха да удвоят. Малко преди края на полувремето Али Соу бе изведен в изгодна голова позиция в наказателното поле, но в последния момент защитник на Берое изчисти в корнер. В даденото от рефера продължение Греъм Кери стреля от фаул, но топката премина покрай вратата на Перниш. Минутка по-късно Тиаго също имаше шанс да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле, но и той не бе точен.

В 50-ата минута старозагорци сбъркаха в защита, това даде възможност на Али Сол да изравни, но Душан Перниш успя да спаси удара на Сол от близка дистанция.

В 59-ата минута Вандерсон получи контузия и се наложи да бъде сменен и изнесен на носилка. В 65-ата минута Виктор Генев стреля с глава, но Густаво Бусато успя да спаси вратата си от втори гол. След две минути игра Кристиян Малинов имаше опция да изравни. Той успя да финтира Минчев, стреля, но топката мина покрай вратата.

Втора принудителна промяна в състава си трябваше да направи Александър Томаш в 68-ата минута. Виктор Генев получи травма и се наложи да бъде заменен от Георги Ангелов.

В 84-ата минута Мартин Камбуров можеше да вкара и трети гол в мрежата на ЦСКА, но стреля покрай гредата.

Към края на срещата феновете на ЦСКА започнеха да скандират "Люпко вън, Люпко вън"!

------------------------------------------------------------------------------------

ОТЗИВИТЕ СЛЕД КРАЯ НА МАЧА

Люпко: Разочарован съм, не искам да кажа някои неща

Томаш: Ако моите футболисти влязат в съблекалнята на Лудогорец, Левски или ЦСКА са шампиони

Капитанът на ЦСКА: Без удар губим точки, жалко, жалко!

ВИЖДЕ ОЦЕНКИТЕ НА ИВО СТЕФАНОВ И НИКОЛАЙ АЛЕКСАНДРОВ СЛЕД КРАЯ НА МАЧА

БЕРОЕ

ЦСКА

БЕРОЕ - ЦСКА 2:1
1:0 Ибрахима Конте 31`, 2:0 Рубен Бригидо 78`, 2:1 Али Соу 90`

Жълти картони: Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Душан Перниш (Б); Греъм Кери (ЦСКА)

БЕРОЕ (4-2-3-1):  12. Душан Перниш - 11. Иван Бандаловски, 4.Виктор Генев (68 - 25. Георги Ангелов), 4. Ерол Алкан, 19. Александър Василев - 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене - 10. Вандерсон Виана (61 - 28. Рубен Бригидо), 73. Иван Минчев, 17. Ибрахима Конте - 21. Зоран Йосипович (75 - 9. Мартин Камбуров)
Старши треньор: Александър Томаш

ЦСКА (4-2-3-1): 13. Густаво Бусато - 19. Иван Турицов (54 - 14. Вив Соломон-Отабор), 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику - 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел -  8. Греъм Кери (76 - 7. Денис Давидов), 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро (61 - 9. Тони Уот) - 22. Али Соу
Старши треньор: Люпко Петрович

Главен съдия: Драгомир Драганов