Севиля е град, разделен между фенове на два клуба. Снощи едната част на града тъгуваше, другата празнуваше. Бетис не успя да спечели първия европейски трофей в историята на клуба. „Зелено-белите“ загубиха от Челси (1:4) във финала на Лигата на конференциите.

Бетис изигра страхотно първо полувреме срещу Челси и поведе с 1:0, но през второто полувреме „зелено-белите“ допуснаха четири гола от 65-ата до 91-ата минута, Челси спечели трофея и стана първият отбор в историята на УЕФА. "Сините" вече имат трофей във всички турнири, организирани от УЕФА.

Бившият футболист на Севиля Енцо Мареска в момента е начело на Челси.

Мареска вкара два гола в първия финал на Севиля за Купата на УЕФА през май 2006 г. срещу Мидълзбро в Айндховен.

„Поздравления за нашия бивш играч Енцо Мареска за спечелването на Лигата на конференциите“, написаха от Севиля като поздравления към своя бивш футболист.

 Но на всички е ясно, че това не е просто поздравление към мениджъра на Челси, а е малко повече от това.

Севиля поздрави Енцо Мареска след победата във финала срещу Бетис

На „Рамон Санчес Писхуан“ се радваха на провала на градския си съперник, а в Бетис решиха да не остават длъжни. Президентът на Бетис Анхел Аро като цяло хареса посланието, което бяха издали от своя градски съперник. "Не съм видял съобщението, но те в момента водят друга "война", която не ме интересува. Ние сме фокусирани върху растежа, върху това да се справим добре през следващата година, а те са в много различна позиция", каза Анхел Аро в шоуто "Partidaso de Copa" и добави. „И поздравления за Севиля за оцеляването в Ла Лига този сезон.“

Бетис загуби финал за трети път и за първи път в Европа

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS