Бетис не започна по желания начин участието си в основната фаза на Лигата на конференциите, след като отстъпи с 0:1 от Легия Варшава на стадион „Войска Полскиего“ в столицата на Полша. Единственото попадение в мача бе дело на Стив Капуади в 23-ата минута, което донесе успеха за Легия.

Двубоят започна с натиск от страна на Бетис. В 15-ата минута Серхи Алтимира отправи силен изстрел от границата на наказателното поле на домакините, но Каспер Тобиаш отпрази.

В 21-ата минута Витор Роке се възползва от рикоширала топка, но ударът му профуча над напречната греда на полския тим.

Легия Варшава успя първия да удари в двубоя. В 23-ата минута Рубен Винагре центрира топката в наказателното поле на Бетис, където Стив Капуади засече с глава от близко разстояние, за да даде аванс на своя тим.

Пабло Форналс опита удар от границата на наказателното поле в 44-ата минута, но Каспер Тобиаш нямаше проблем да отрази.

Бетис започна по-активно втората част. В 69-ата минута Пабло Форналс засече центриране в наказателното поле на Легия, но не успя да затрудни стража на поляците, който улови.

Легия можеше да реши всичко в своя полза в 83-ата минута, когато Рафал Аугустиняк получи пространство за удар, което се възползва, но Адриан се намеси.

До края на двубоя Бетис опита късен натиск, който обаче не даде резултат, а „вердибланкос“ останаха с празни ръце от визитата си в Полша.