Бетис започна по много добър начин участието си в Лига Европа. „Вердибланкос“ победиха шотландския тим с 4:3 в двубоя на „Бенито Виямарин“, а в този мач андалусийците постигнаха няколко рекорда.

За първи път в своята история в европейските клубни турнири Бетис успя да обърне мач, след като е изоставал с два гола. Селтик поведе с 2:0 в 27-та минута, но 7 минути по-късно Бетис изравни, а в началото на второто полувреме дори поведе с 4:2, преди в края на срещата шотландците да намалиха до 4:3.

Досега Бетис никога не бе отбелязвал точно 4 гола в един мач в евротурнирите, макар и да са постигали и по-големи успехи. През 1998 „вердибланкос“ побеждават Вейле с 5:0, а през 2013 се справят с Яблонец с 6:0.

Досега андалусийският тим не бе отбелязвал толкова попадения под ръководството на Мануел Пелегрини. В едва 4 от предходните 47 мача под ръководството на чилиеца Бетис съумя да отбележи 3 попадения: при 3:1 срещу Елче, Мултивера и Реал Сосиедад, както и при 3:2 срещу Селта.

Бетис излъга Селтик в зрелищен мач със 7 гола, Леверкузен би Ференцварош (ВИДЕО)