Бетис не успя да победи Депортиво Алавес в мач от 9-ия кръг, завършил 1:1. Голът за „лос вердибланкос“ бе дело на Айосе Перес, а Ектор Бейерин си вкара автогол, с който баските стигнаха до точката. В класирането Бетис е 8-и с 13 точки, докато Алавес е на 17-а позиция с 8 точки в актива си.

Мачът на „Мендисороса“ започна по-добре за гостите от Андалусия, като в 24-ата минута Родри стреля опасно към вратата на Алавес, но топката срещна десния страничен стълб на вратата, пазена от Антонио Сивера.

Все пак, Бетис поведе в резултата в 32-ата минута, когато Айосе Перес се бе позиционирал чудесно точно пред вратата и отблизо чукна стигналата до него топка в мрежата.

Само три минути по-късно обаче феновете на домакините избухнаха, след като Ектор Бейерин опита да изчисти една топка, но я прати в мрежата зад Клаудио Браво – 1:1.

До края на мача и двата отбора опитаха да осъществят опасни атаки към противниковата врата, но повече попадения не паднаха, а в 4-ата минута на добавеното време Вилиан Жозе бе изгонен с директен червен картон за ужасно влизане в краката на противников футболист.

В другия мач, игран по същото време, Селта и Хетафе завършиха 2:2.

Атлетико Мадрид удари Реал Сосиедад с късна дузпа (ВИДЕО)

''Жълтата подводница'' продължава да пропада към дълбините (ВИДЕО)