Ризеспор се наложи над Бодрумспор с 1:0 при гостуването си в мач от деветия кръг в турската Суперлига. Успехът помогна на Ризеспор да вземат важни точки в да се отдалечат от зоната на изпадащите и да се изравнят по точки с днешния си съперник, като единствено по-лошата голова разлика им попречи да излязат на 12-ото място.

Българският национал Мартин Минчев не попадна в групата на Ризеспор за двубоя, докато Здравко Димитров стартира от първата минута за домакините от Бодрум, като бе на терена до 80-ата минута, когато бе заменен от Еге Билсел.

Единственото попадение в двубоя, което донесе успеха за Ризеспор, падна в 83-ата минута, когато точен за гостите бе бившия нападател на ЦСКА – Али Соу. Гамбиецът вече има два гола в 9 мача за Ризеспор от началото на сезона в турската Суперлига.