Тиаго Пинто е новият президент на футболните операции на Борнемут. 39-годишният Пинто се присъединява към клуба след тригодишен престой в Рома.

От английския клуб съобщават, че той ще започне да изпълнява длъжността си от следващата седмица и ще работи заедно с изпълнителния директор Нийл Блейк и техническия директор Саймън Франсис по всички футболни въпроси.

"Развълнувани сме да привлечем Тиаго в клуба. Нийл и Саймън са работили в тясно сътрудничество с него по редица сделки през последните сезони и винаги са били много впечатлени от него”, заяви собственикът Бил Фоли.

"Тиаго пристига със страхотен опит в някои престижни клубове. Наемането на човек с неговия опит подсилва амбицията, която имаме за успех във Висшата лига и в нашия мултиклубен проект”, добави Фоли.

Колко ще прибере победителят в най-скъпия мач във футбола?

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS