Борусия Дортмунд за първи път през сезона оглави Първа Бундеслига. „Жълто-черните“ се наложиха с минималното 1:0 при гостуването на Хофенхайм от 22-ия кръг на германския шампионат. Единственото попадение в двубоя реализира Юлиан Бранд.

Борусия Дортмунд е в серия от шест поредни победи в Първа Бундеслига.

Пред Нико Шлотербек се откри добра възможност в 20-ата минута, но след удара му с глава топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Бауман.

Бауман направи чудесно спасяване в 34-ата минута след удар на Себастиан Алер.

Борусия Дортмунд бе много близо до това да поведе в резултата в 42-ата минута, но след удара на Нико Шлотербек топката срещна десния страничен стълб на вратата на Бауман.

Гостите поведоха в резултата в 43-ата минута, когато Юлиан Бранд не пропусна да вкара топката във вратата на Бауман.

Борусия Дортмунд отбеляза втори гол чрез Мариус Волф в 56-ата минута, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради нарушение в хода на атаката на „жълто-черните“.

Хофенхайм пропусна много добра възможност да изравни резултата в 85-ата минута, ударът на Фисник Аслани бе неточен в аут.

Оливер Бауман направи много добро спасяване в 87-ата минута, отразявайки много опасния удар на Рафаел Герейро.

Борусия Дортмунд е лидер в класирането с 46 точки, докато Хофенхайм е в зоната на изпадащите – на шестнадесето място с 19 точки.

В друг мач от кръга Кьолн загуби от Волфсбург с 0:2, Херта Берлин постигна важна домакинска победа с 2:0 срещу Аугсбург.

РБ Лайпциг извади Айнтрахт Франкфурт от уравнението за титлата (ВИДЕО)

Вердер и Илия Груев с убедителна победа (ВИДЕО)