РБ Лайпциг постигна изключително важна победа с 2:1 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт в мач от 22-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин „червените бикове“ останаха в битката за титлата, докато Айнтрахт изостана сериозно в борбата за „сребърната салатиера“.

РБ Лайпциг започна силно мача и още във 2-ата минута пред Марсел Халстенберг се откри добра възможност в наказателното поле на Айнтрахт, но ударът му бе разочароващ в аут.

РБ Лайпциг поведе с 1:0 в 6-ата минута. Тимо Вернер получи много добро подаване от Емил Форсберг в наказателното поле на Айнтрахт и с много премерен удар вкара топката във вратата на Кевин Трап.

РБ Лайпциг удвои своята преднина в 40-ата минута, а ролите се размениха. Тимо Вернер асистира за попадението на Емил Форсберг, който отблизо простреля вратаря Кевин Трап.

Айнтрахт се върна в мача в 61-ата минута с гол на Джибрил Соу.

Янис Бласвик се наложи да се намесва в 66-ата минута след удара на Йеспер Линдстрьом.

Конрад Лаймер получи много добра възможност в 85-ата минута, но ударът му не бе точен.

Кевин Трап се наложи да се намесва в 87-ата минута, отразявайки удара на Андре Силва.

РБ Лайпциг е четвърти във временното класиране с 42 точки, а Айнтрахт Франкфурт е шести с 38 точки.

Борусия Дортмунд пое водачеството в Първа Бундеслига (ВИДЕО)

Вердер и Илия Груев с убедителна победа (ВИДЕО)