Борусия Мюнхенгладбах победи Айнтрахт Франкфурт с 4:2 в голово шоу от 9-тия кръг на Бундеслигата. „Жребчетата“ със спечелените 3 точки успяха да излезат начело в класирането с пункт пред Байерн Мюнхен, две точки пред Фрайбург и Волфсбург.

Победата не дойде никак леко за домакините и по нищо не личеше, че ще станем свидетели на подобно голово шоу. Във 21-та минута Маркус Тюрам изпусна страхотен шанс да изведе Гладбах напред в резултата, но в 28-мата се реваншира. Френският нападател засече остро подаване на Бреел Емболо и от броени метри реализира. В добавеното време на първата част Оскар Вент се възползва от разбъркване в наказателното поле на Айнтрахт и със силен удар удвои преднината на домакините.

Втората част започна с бурни атаки от единия към другия отбор. В 59-тата минута Камада проби страхотно и подаде на Дани Да Коста, който от 5-6 метра намали изоставането на Айнтрахт Франкфурт. В 75-тата „жребците“ отново поведоха с 2 гола, след като Нико Елведи засече центриране от фаул с глава. Само 4 минути по-късно Мартин Хинтерегер вкара за 3:2, след като с глава бе точен. Денис Закариа сложи точка на спора, след като с прецизен изстрел от наказателното поле оформи крайния резултат от 4:2.