Волфсбург и Аугсбург не се победиха в мач от деветия кръг на Бундеслигата, приключвайки при 0:0. Със сигурност "вълците" трябва да съжаляват повече за нулевия хикс, защото можеха да оглавят оспорваната надпревара в германския шампионат. Добрата новина е, че Волфсбург продължава да бъде непобеден в местното първенство. Макар Аугсбург да е на предпоследното 17-то място, тимът направи втори пореден равен с отбор от топ 5, след като спъна Байерн в последния кръг (2:2) в заключителните секунди.

Срещата започна по-силно за домакините, но до гол така и не се стигна. Феликс Клаус бе на косъм от гол в 9-тата минута, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите. В течение на първата част, Аугсбург също се доближи до вратата на Волфсбург, но ситуациите за гол бяха кът в мача.

Втората част също бе оспорвана, като центриранията на "вълците" не притесниха въобще гостуващия тим. Най-напрегнатият момент дойде в 84-тата минута, когато Жоао Виктор вкара за Волфсбург. Голът не бе зачетен, заради фаул при изграждането на атаката на домакините и съответно след няколко минути, реферът отне попадението на бразилеца.