Роберт Левандовски счупи пореден рекорд в Бундеслигата, след като се разписа веднъж при успеха на Байерн Мюнхен над Унион Берлин с 2:1. Полякът вече има поне по един гол във всеки от първите 9 мача от началото на първенството, като по този начин подобри постижението на нападателя на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара 8 попадения в първите 8 кръга на надпреварата през 2015 година, когато защитаваше цветовете на Борусия Дортмунд.

Байерн започна по-добре срещата и поведе още в 13-ата минута. Автор на гола бе защитникът Бенжамен Павар, който се разписа с мощен удар от далечно разстояние. В началото на второто полувреме баварците стигнаха до второ попадение дело на Роберт Левандовски. В 58-ата минута Унион получи право да изпълни дузпа заради игра с ръка на Иван Перишич в наказателното поле на домакините. Зад топката застана Себастиан Андерсон, чиито удар обаче бе отразен от Мануел Нойер. Малко преди края на срещата гостите от Берлин получиха втора дузпа. Този път тя бе реализирана от  Себастиан Полтер.

В крайна сметка Байерн спечели срещата и временно се изкачи на първа позиция в класирането с 18 точки. Втори е тимът на Фрайбург със 17.