Борусия Дортмунд записа класическа победа с 3:0 над Бохум в 13-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха тимът от "Сигнал Идуна Парк" събра актив от 25 точки на третото място. Бохум е е 17-и със седем.

„Жълто-черните“ поведоха в резултата след само 8 минути игра след блестяща атака, при която Никлас Зюле подаде на Юсуфа Мукоко, който с топовен изстрел от границата на наказателното поле отбеляза попадение, след като топката закачи и горната греда на вратата, пазена от Мануел Риман.

Само три минути по-късно Борусия удвои резултата от дузпа, свирена след нарушение срещу Дониел Мален. Джовани Рейна застана зад бялата точка и с лекота вкара топката по земя в десния ъгъл на противниковата врата.

В 25-ата минута Бохум можеше да върне един гол, след като грешка на защитник на "вестфалци" му подари топката, но изстрелът му профуча малко над напречната греда.

Две минути след това попадение на гостите не бе зачетено след преразглеждане с ВАР заради засада.

В 42-ата минута Тобиас Щилер първоначално свири дузпа за Борусия Дортмунд, но след преглед със системата за видео повторения промени решението си.

В самия край на първото полувреме възпитаниците на Един Терзич направиха преднината си класическа след грешка в противниковата отбрана, където топката бе подарена на Юсуфа Мукоко и неразчетено излизане на вратаря позволи на 17-годишния нападател с прехвърлящ удар да отбележи второто си попадение в мача.

В 57-ата минута отбита топка стигна до Юсуфа Мукоко, койтос треля мигновенно, но на сантиметри от десния страничен стълб.
До края на двубоя Борусия владееше изцяло инициативата на "Сигнал Идуна Парк" и не допусна гол във вратата си.

Гладбах се върна към победите, Щутгарт отново яде бой в гостуване (ВИДЕО)