Ботев взе пловдивското дерби с Локо, Атанас Илиев вкара в дебюта си

Ботев Пловдив спечели градското дерби с Локомотив, след като се наложи с 2:0 над съперника си на базата в "Коматево". Попаденията за "канарчетата" вкараха Тодор Неделев и Атанас Илиев в двете полувремена. Голът бе и дебютен за нападателя с екипа на "жълто-черните".

Двубоят започна с натиск на домакините, които бяха близо до първи гол още в началните минути на срещата. Иван Бандаловски стреля с глава от границата на наказателното поле на гостите, но Мартин Луков успя да спаси. В 9-ата минута Ботев поведе. Тодор Неделев бе изведен много добре по левия фланг, нахлу в пеналта на Локомотив и с прецизен удар прати топката в мрежата на "смърфовете". До края на полувремето двата тима създадоха по няколко по-интересни положения, но до нов гол така и не се стигна.

Втората част започна с натиск на гостите, като Бирсент Карагерен бе близо до гол в първите минути след грешка на Янко Георгиев, но стражът на "канарчетата" се поправи и спаси удара на халфа на Локомотив. В 56-ата минута Ботев стигна до втори гол. Неделев изведе Атанас Илиев на добра позиция, но ударът му бе избит от Мартин Луков в ъглов удар. При корнера Неделев намери много добре нападателя, който с точен удар прати топката в мрежата на гостите. Играчите на Бруно Акрапович опитаха да върнат поне едно попадение, но с пропуски се отличиха Малембана и Лукас Масоеро и Диниш Алмейда.