Божидар Димитров, който е треньор в академията на Борусия Дортмунд, коментира в интервю за Дарик радио и dsport какво е чувството да наблюдава на живо мачове на "Сигнал Идуна Парк". Феновете на "жълто-черните" са едни от най-страстните в света и за всеки двубой стадионът е пълен до краен предел.

В социалните мрежи доста често споделяш видеа от терена на “Сигнал Идуна Парк”. Често ходиш и на мачовете. Какво е чувството да си пред тази публика на Борусия Дортмунд, която е известна със страстността си?

Ами това е религия мога да кажа в Дортмунд. Така може да се каже, че този клуб е религия. Хората в града, не само хората, ами хората около града, има доста хора, които от други страни идват да подкрепят. Атмосферата на стадиона просто всеки мач е невероятна и за всеки футболист ще бъде страхотно удоволствие да играе пред толкова много хора. Просто любовта към спорта, любовта към този клуб е огромна в този град, в Дортмунд, и това нещо дава изключителна сила на самите футболисти и на хората да продължават да работят. 

Естествено, че ходя често на мачовете, защото имам тази възможност най-напред като служител на клуба и съответно се възползвам от нея, защото просто е много приятно да отидеш на мач, да видиш как се движат футболистите отгоре. Всеки треньор си прави по този начин собствен анализ. Така вижда как се движат самите играчи. Има някакво наблюдение отгоре, което е малко по-различно от набора, който аз водя. Съответно за мен е едно страхотно удоволствие както и за всеки друг човек, който е на стадиона. Просто създават изключителна атмосфера. Всички хора. 83 000 има на абсолютно всеки мач.

Български треньор в школата на Борусия Дортмунд сподели каква е голямата разлика между футбола в Германия и България (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS