Божидар Краев и Уелингтън с драматична победа в 7-голово шоу

Уелингтън Финикс се наложи над Пърт Глори с 4:3 на стадион „КомБанк“ в Сидни в мач от изместения по-рано 27-ми кръг от австралийското първенство.

Българинът Божидар Краев изигра 85 минути при успеха на Уелингтън Финикс.

Двубоят започна с натиск от страна на тима от Пърт. В 7-ата минута Салив Хелифи центрира топката в наказателното поле на Уелингтън, където Адам Тагар засече топката в горния ляв ъгъл на вратата с глава, за да даде аванс на своя тим.

Уелингтън успя да възстанови паритета в резултата в 29-ата минута, когато Дейвид Бол комбинира с Коста Барбарусес, който преодоля стража на Пърт – Камерън Кук, с удар в долния ляв ъгъл.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме Уелингтън Финикс успя да осъществи и пълния обрат, когато Николас Пенингтън намери Алекс Руфер, който вкара с мощен удар ниско по тревата.

Пърт Глори успя да изравни още в 50-ата минута, след като Александър Сусняр стреля от далечна дистанция, за да вкара гол-красавец, изпращайки топката точно под гредата в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Алекс Паулсен.

Само 7 минути по-късно Уелингтън отново успя да излезе напред в резултата, след като след многоходова атака, топката достигна до Тим Пейн, чийто удар порази целта.

Дейвид Уилиамс подаде за Джаръд Карлусио, който стреля от границата на наказателното поле, за да реализира третото попадение за Пърт и да възстанови паритета отново – 3:3.

Радостта на Пърт Глори не продължи дълго, след като в 73-ата минута Тим Пейн подаде на късо за Барбарусес, който стреля от наказателното поле и вкара четвъртото попадение за Уелингтън Финикс.

Българниът Божидар Краев получи жълт картон в 82-рата минута, като три по-късно бе заменен от Айзък Хюз.

След тази победа Уелингтън се изкачва на върха в класирането с 24 точки след изиграни 12 двубоя, докато Пърт Глори е на 11-та позиция със само 8 пункта в актива си.