Брайтън продължава да мечтае за място в евротурнирите през следващия сезон, след като надви драматично с 1:0 Мачнестър Юнайтед в отложен мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Победата на „чайките“ бе донесена от Алексис МакАлистър, който вкара от дузпа в 99-ата минута от срещата и по този начин тимът на Роберто Де Дзерби събра 55 точки и се изкачи на 6-ото място във временното класиране. „Червените дяволи“ пък остават на 4-а позиция с 63 точки на сметката си.

Мачът на южния бряг започна по-добре за домакините, които в 4-ата минута можеха да поведат, но удар на Каору Митома бе спасен от Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед отговори с опасна атака в 28-ата минута. Маркъс Рашфорд направи пробив, който завърши с удар, който обаче бе спасен от Джейсън Стийл.

Единадесет минути по-късно Антони Марсиал пое пас в наказателното поле, но шутът му бе отразен от стража на „чайките“.

В 67-ата минута Брайтън имаше претенции за дузпа, след като Митома падна на земята, но съдията посочи, че нарушение няма.

Минута по-късно Бруно Фернандеш пропусна златна възможност, но стражът на Брайтън отново бе на висота и спаси.

В първата минута на добавеното време Алексис МакАлистър стигна до една отбита топка и стреля, но Де Хеа спаси.

Драмата стана пълна в 96-ата минута, когато след преразглеждане с ВАР, съдията Андре Маринър отсъди дузпа за Брайтън за игра с ръка на Люк Шоу в наказателното поле.

Зад топката застана МакАлистър, който с безкомпромисен удар в 99-ата минута донесе успеха на „чайките“.