Атлетик Билбао постигна първа победа в тазгодишното издание на Лига Европа, побеждавайки като домакин АЗ Алкмаар с 2:0.

Баският тим събра четири точки след първите си две срещи и се намира на 12-о място в класирането, докато нидерландският АЗ Алкмаар е 18-и с три точки.

Първата опасност в двубоя бе за Атлетик Билбао още във втората минута, когато Горка Гурусета стреля отблизо с глава, но на сантиметри покрай вратата.

В седмата минута Юри Берчиче стреля мощно от ръба на пеналтерията, но уцели напречната греда.

Четвърт час след началото на  мача Хулен Агиресабала блесна с добро спасяване при удар на Рубен ван Бомел.

През втората част Атлетик Билбао отново бе по-активният тим. Баските успяха да материализират натиска си в 72-ата минута, когато Нико Уилямс намери брат си Иняки в наказателното поле, а той с прецизен изстрел се разписа за 1:0.

Четири минути преди края на двубоя отбита топка стигна до Ойан Сансет в наказателното поле и той я прати в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Роум-Джейдън Овусу-Одуро за 2:0.