Манчестър Сити постигна минимална победа срещу Нюкасъл с 1:0 в мач от втория кръг на Висшата лига. Това се случи само три дни, след като отборът на Пеп Гуардиола спечели Суперкупата на Европа срещу Севиля.

Двубоят ни предложи предимно тактическо надиграване между двата отбора. Единственият гол беше дело на аржентинеца Хулиан Алварес в 31-ата минута. Това беше първият точен удар за Сити в срещата. Алварес получи топката от Фил Фодън на границата на наказателното поле, бутния си я напред и с мощен удар преодоля Ник Поуп, който докосна топката, но не успя да я извади извън вратата. Девет минути след това удар на Холанд мина близо до страничната греда.

В 63-ата минута, отново след пас на Фодън, норвежецът получи в наказателното поле и стреля, но ударът му мина покрай вратата. Само две минути по-късно, направилият страхотен мач Фодън, изведе Холанд. Този път нападателят уцели вратата, но Ник Поуп се намеси с крак.

Едва в 70-ата минута дойде първият точен удар за Нюкасъл. Той дойде от резервата Харви Барнс, но беше изпратен в обсега на Едерсон. Точно преди да изтече редовното време и Фодън опита късмета си, но Поуп отново беше на точното място.

За Манчестър Сити предстои гостуване на Шефилд Юнайтед, докато Нюкасъл ще приеме Ливърпул в следващия кръг от Висшата лига.