Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 2:0 за първи успех под ръководството на Анге Постекоглу. През първото полувреме "червените дяволи" бяха по-активния отбор и отправиха 14 удара, но най-чистото положение през първата част беше за домакините.

Първата по-сериозна опасност за Юнайтед дойде в 36-ата минута. Бруно Фернандеш беше намерен в наказателното поле, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

Четири минути по-късно дойде първия шанс за "шпорите". Педро Поро стреля от границата на наказателното поле, но ударът му нацели напречната греда.

Второто полувреме започна с бърз гол за Тотнъм. Папе Сар отбеляза първото си попадение с екипа на лондонския отбор след пробив на Деян Кулушевски.

Отговорът на Юнайтед не закъсня и секунди след това Антони нацели напречната греда. В 52-ата минута Андре Онана направи страхотно спасяване срещу Ив Бисума.

Бързият и атакуващ футбол през втората част продължи и в 56-ата минута новият вратар на Тотнъм Гилермо Викарио показа невероятен рефлекс. Бруно Фернандеш центрира към Каземиро, който стреля с глава, но стражът на "шпорите" направи акробатично спасяване.

В 68-ата минута Тотнъм беше близо до втори гол, но центрирането на Кулушевски мина на сантиметри от връхлитащия Ричарлисон.

Седем минути преди изтичането на редовното време тимът на Постекоглу стигна до втори гол. Джеймс Мадисън подаде към Иван Перишич, който продължи към Бен Дейвис. Той не успя да пипне топката, но Лисандро Мартинес прати топката в собствената си мрежа.

Това беше първи домакински успех за Тотнъм срещу Манчестър Юнайтед от 2018 г. насам.