Локомотив Пловдив спечели с 3:2 гостуването си на Царско село в София. Двубоят се играе на ст. "Славия" в столицата, тъй като бе определен като рисков. Въпреки че феновете на домакини и гости бяха доста малко по трибуните в "Овча Купел".
Двубоят бе доста странен. "Смърфовете" бяха пълни господари на терена в голяма част от двубоя. През първото полувреме Локо поведе след като Георги Хашев си вкара автогол в 19-ата минута. Това стана след единоборство във въздуха с Малембана от "смърфовете". Топката се удари в главата на Хашев и влетя в мрежата на "царете".

В началото на втората част Локо набързо реши нещата в своя полза. Влезлият няколко минути по-рано Алмейда направи 2:0 в 50-ата минута, а Ожболт покачи резултата на 3:0 в 53-ата минута. До края Локо намали оборотите и за малко да се опари. Георги Минчев вкара от дузпа в 86-ата минута за домакините. Буквално с последния съдийски сигнал Родни Антуи направи резултата 2:3. Време за повече обаче нямаше и Локо все пак спечели мача.

"Смърфовете" вече имат 17 точки и се изравняват с Левски, които са на второ място, но и с мач по-малко. Царско село е предпоследен с 8.

efbet Лига, 9 кръг, ст. "Славия", София, Начало: 17:30 часа
Царско село - Локо Пловдив 2:3

Голмайстори: 0:1 Хашев 19'-авт.; 0:2 Алмейда 50'; 0:3 Ожболт 53'; 1:3 Минчев 86'-д; 2:3 Антуи 93'