Кристофър Нкунку дойде в Челси като голямо попълнение, но изглежда „сините“ няма да има на кого да го продадат през лятото, дори на половин цена.

През лятото на 2023 г. Челси плати на РБ Лайпциг цели 60 милиона евро за трансфера му, но Нкунку първо получи тежка контузия, която го накара да пропусне почти целия първи сезон, а след това не успя да намери правилната форма и да оправдае очакванията.

Интересното е, че той отбеляза 13 гола този сезон, но пет от тях в слабата Лига на конференциите и три срещу Бароу от по-долната лига в Карабао Къп. Той отбеляза само два гола във Висшата лига, не е играл много и е прекарал само 448 минути на терена в шампионата, разпределени в 20 мача.

Той получи шанс срещу Брайтън в ФА Къп в събота, но отново разочарова. Французинът не отправи нито един удар към вратата, имаше само 34 контакта с топката, докато за сравнение Роберт Санчес имаше 54. Нкунку направи само един опит за дриблиране, и то неуспешен.

Феновете го критикуват за липсата му на ангажираност и желание да се бори за място в отбора сега, когато Николас Джаксън е контузен.

Французинът преговаряше с Байерн Мюнхен през зимата, но германците не пожелаха да го купят, а Челси отказа да го прати под наем.

По всичко личи, че със сигурност ще си тръгне това лято, въпросът е къде и за колко пари. Представянето от 16 гола и четири асистенции от пристигането през 2023 г. със сигурност не е задоволително за Челси.

Мареска след резила на Челси във ФА Къп: Това е голям срам за нас

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS