Челси и Нюкасъл завършиха 1:1 в мач от последния 38-и кръг на Висшата лига, който се игра на „Стамфорд Бридж“.

Нюкасъл поведе с 1:0 в 9-ата минута с гол на Антъни Гордън.

Челси успя да изравни резултата в 28-ата минута след страхотен карамбол в наказателното поле на Нюкасъл, при който Киърън Трипиър си отбеляза автогол.

Пред Мигел Алмирон се откри много добра възможност в 32-ата минута, а той стреля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Кепа Арисабалага направи ново чудесно спасяване в 45-ата минута след удар на Мигел Алмирон.

Рахийм Стърлинг направи много сериозен пропуск в добавеното време на първата част, когато получи чудесна възможност в наказателното поле на Нюкасъл, но Мартин Дубравка се намеси решаващо и спаси.

В 79-ата минута футболист на Нюкасъл игра с ръка в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Четири минути по-късно Бруно Гимараеш стреля от границата на наказателното поле на Челси, но над напречната греда в аут.

Във втората минута на добавеното време на мача Кристиан Пулишич можеше да донесе победата на Челси, но Дубравка се намеси чудесно, избивайки удара му.

Нюкасъл завърши сезона четвърти със 71 точки, докато Челси остана на дванадесето място с 44 точки.

Саутхемптън и Ливърпул сложиха край на сезона с голово шоу (ВИДЕО)

Ман Юнайтед обърна Фулъм и се окичи с бронза (ВИДЕО)

Брентфорд завърши сезона с успех над шампиона

Арсенал подслади с победа горчивия завършек на сезона

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS