Черно море Тича победи Спартак Плевен като домакин в зала "Христо Борисов" с 94:80 (26:16, 26:15, 20:23, 22:26) в последна среща от 24-ия кръг на Sesame НБЛ.

"Моряците" направиха феноменално първо полувреме, в което отбелязаха 52 точки и имаха аванс от 21 точки на почивката.

Възпитаниците на Тодор Тодоров намалиха разликата до 7 точки в началото на последната четвърт, но нямаха сили за нещо повече и в крайна сметка загубиха с 14 точки.

И двата отбора са с 12 победи и 9 поражения от началото на сезона в Sesame НБЛ, като заемат съответно третата и четвъртата позиция.

Най-резултатен за тима на Васил Евтимов бе Майкълин Скот с 22 точки. Той добави 6 борби и 5 асистенции. Николай Стоянов се отчете с 20 точки.

Игор Кесар завърши с 19 точки за Спартак Плевен. Трей Холоуел пък отбеляза 18.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS