Галатасарай и Копенхаген завършиха при резултат 2:2 в Истанбул в първия отбор в Група А на Шампионска лига. Датският тим поведе с 2:0 чрез попадения на Мохамед Ельонуси и Диого Гонсалвеш. За пръв цяла българска бригада ръководи мач от Шампионска лига, а главният арбитър Георги Кабаков вдигна втори жъл и респективно червен картон на Елиас Йелерт в 73-ата минута. „Джибом“ се активизира срещу 10 от Копенхаген и спаси точката след голове на Саша Боей и Тете.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, които бяха солидно подкрепени по трибуните. В 8-ата минута Мауро Икарди стреля от границата на наказателното поле на Копенгхаген, но Камил Грабара отрази. Последва добавка от страна на Керем Артюркоглу, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Керем Демирбай изведе Мауро Икарда зад гърба на отбраната на Копенхаген. Аржентинският нападател се опита да стреля, но бе повален Денис Вавро. Футболистите на Галатасарай имаха претенции към Георги Кабаков, който обаче направи знак, че играта трябва да продължи в 13-ата минута.

Джордан Ларсон комбинира с Биргер Мелинг, който центрира а втора греда, където Саша Боей не успя да изчисти по най-добрия начин. Мохамед Ельонуси се оказа на правилното място в правилния момент, за да прати топката във вратата на Галатасарай в 35-ата минута.

Хаким Зиеш центрира отдясно към свободна зона в наказателното поле на Копенхаген, където Дрис Мертенс стреля с глава, но не намери очертанията на вратата, пазена от Грабара в 38-ата минута.

Натискът на гостите от Дания продължи и на старта на второто полувреме. В 57-ата минута Диого Гонсалвеш шутира от границата на наказателното поле на Галатасарай, но топката прелетя на сантиметри от напречната греда.

Само минута по-късно Копенхаген успя да удвои аванса си, когато Биргер Мелинг подаде на крак за Гонсалвеш, който центрира към долния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Фернандо Муслера да отрази.

Българският рефер Георги Кабаков изгони футболист на Копенхаген в 73-ата минута. Тогава Елиас Йелерт направи нарушение, за което получи втори жълт и респективно червен картон, като остави гостите с човек по-малко на терена до края на мача.

Галатасарай се активизира в следващите минути. В 86-ата минута Тете центрира в наказателното поле на Копенхаген, където Саша Боей засече във вратата на гостите и по този начин върна едно попадение.

Две минути по-късно турският гранд достигна и до равенството. Уилфред Заха комбинира с Тете, който с първото си докосване прати топката в долния ляв ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Камил Грабара да отрази.

Звезден Белингам проби ‘’берлинската стена’’ в сетния миг (ВИДЕО)