Реал Мадрид се наложи над Унион Берлин с 1:0 на „Сантиаго Бернабеу“ в първи мач от Група C в Шампионска лига. „Лос бланкос“ бе по-активният от двата отбора по време на целия двубой, но нападението на 14-кратния шампион в надпреварата не успя да се справи с ребуса на ниския защитен блок на гостите от Германия. Така до третата минута на добавеното време, когато младата звезда на Реал Мадрид – Джуд Белингам, вкара гола, който донеса успеха на домакините.

По този начин при дебютното си участие в групите на Шампионска лига, Унион Берлин не успя да спаси точката срещу Реал Мадрид на „Сантиаго Бернабеу“.

Феновете на Унион Берлин направиха спектакъл преди мача с Реал (ВИДЕО)

Унион Берлин започна много активно историческия си първи двубой в Шампионска лига. Шералдо Бекер напредна по дясното крило в 3-ата минута и сви топката за своя партньор в нападението Кевин Беренс, чийто удар обаче бе блокиран от Антонио Рюдигер.

В ответното нападение Родриго даде дълъг пас за Хоселу, който през човек стреля с глава, но Фредерик Рьонов се намеси рутинно в 4-ата минута.

Едуардо Камавинга комбинира с Лукас Васкес, който се бе позиционирал на десния фланг в 6-ата минута. Десният бек центрира на втора греда, където Хоселу стреля опасно с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата.

Дейвид Алаба шутира директно от пряк свободен удар в 22-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Фредерик Рьонов.

Лука Модрич центрира на първа греда от корнер в 24-ата минута, където Хоселу се справи във въздуха с Данило Доеки и отправи изстрел с глава, който бе неточен.

В следващите минути темпото бе значително по-ниско, като Реал Мадрид владееше инициатива, но до опасност пред вратата на Унион Берлин не се стигна.

Унион Берлин отправи първия удар за второто полувреме. В 47-ата минута Робин Гозенс подаде за Кевин Беренс, който бе с гръб към вратата и върна топката за халф-бека. Гозенс шутира, но покрай левия страничен стълб.

Родриго се справи с Диого Лейте и шутира от близко разстояние в 50-ата минута, но Рьонов отрази. Последва центриране на Лукас Васкес в наказателното поле, където Родриго отправи ножичен удар от въздуха. Топката обаче срещна левия страничен стълб на вратата на гостите. Последва добавка от страна на Камавинга, който не успя да намери целта.

Лука Модрич изведе отляво Камавинга, който сви топката за Хоселу. Нападателят на Реал Мадрид стреля в 54-ата минута, но Рьонов боксира, а точно от голлинията Леонардо Бонучи изчисти с глава в корнер, от който "лос бланкос" не успя да стигне до удар към вратата на Унион Берлин.

Родриго напредна отдясно и центрира топката около точката за изпълнение на дузпа в 63-ата минута. Там Хоселу навлезе от втора позиция и стреля с глава. Рьонов отрази удара, след което топката рикошира и в десния страничен стълб, преди топката да бъде изчистена от бранител на гостите.

Хоселу свали топката за Лука Модрич, който шутира от границата на наказателното поле в 69-ата минута, но Фредерик Рьонов отново демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

В 78-ата минута футболистите на Реал Мадрид имаха претенции за дузпа, когато след удар на Хоселу топката срещна ръката на футболист на Унион Берлин, но Еспен Ескъс направи знак, че играта трябва да продължи. Ситуацията бе прегледена и с VAR, но решението на съдията на терен остана.

Джуд Белингам центрира в наказателно поле, където Хоселу шутира към долния ляв ъгъл на вратата в 83-ата минута. Фредерик Рьонов само изгледа топката, но за негов късмет топката не влезе в опразнения ъгъл.

Тони Кроос изпълни къс ъглов удар и подаде към Федерико Валверде, който шутира от границата на наказателното поле в четвъртата минута на добавеното време. Топката рикошира в Алекс Крал, а Джуд Белингам бе на правилното място в правилния момент да прати кълбото в опразнената врата на германския тим.

РЕАЛ МАДРИД – УНИОН БЕРЛИН 1:0

1:0 Джуд Белингам 90'+4'

Състави:

Реал Мадрид: 25. Кепа Арисабалага – 4. Дейвид Алаба, 6. Начо (К) (73' - 20. Фран Гарсия), 22. Антонио Рюдигер, 17. Лукас Васкес – 12. Едуардо Камавинга (66' - 8. Тони Кроос), 18. Орелиен Чуамени (66' - 15. Федерико Валверде), 10. Лука Модрич (80' - 21. Браим Диас) – 5. Джуд Белингам – 11. Родриго, 14. Хоселу

Резерви: 13. Андрий Лунин, 31. Лукас Каньисарес – 19. Дани Себайос, 23. Ферлан Менди, 33. Гонсало Гарсия, 36. Винисиус Тобиас

Треньор: Карло Анчелоти

Унион Берлин: 1. Фредерик Рьонов – 4. Диого Лейте, 23. Леонардо Бонучи (80' - 3. Пол Яекел), 5. Данило Доеки – 6. Робин Гозенс, 20. Айса Лайндуни (66' - 7. Брендън Ааронсон), 33. Алекс Крал, 29. Люка Тусар (84' - 36. Альоша Кемлайн), 18. Йосип Юранович – 17. Кевин Беренс (66' - 10. Кевин Фоланд), 27. Шералдо Бекер (К) (80' - 11. Давид Датро Фофана)

Резерви: 37. Александър Шволов, 39. Юник Щайн – 26. Жером Русильон, 28. Кристофер Тримел

Треньор: Урс Фишер