ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:1 в контролна среща, играна на Градския стадион в Правец. Това бе втора поредна победа за „червените“, които преди три дни се наложиха с 1:0 над Арда. Точни за тима на Николай Панайотов бяха Симеон Василев и Талис.

Още в третата минута се стигна до първото положение на сметката на ЦСКА 1948. Бирсент Карагарен добре проби отдясно и пусна за Талис, който шутира към близкия ляв ъгъл, но от външната страна на мрежата.

В игра за ЦСКА 1948 се завърна Росен Божинов, който до момента се готвеше с лидера в полската Екстракласа Шльонск Вроцлав, където кара пробен период.

В 11-ата минута Карагарен изведе Ивайло Чочев, той стреля, но вратаря Васил Симеонов спаси, а при добавката Антонио Вутов не сгреши на празна врата, но попадението му не бе зачетено заради засада на Чочев.

Четвърт час след началото на двубоя ЦСКА 1948 поведе. Емил Ценов пусна прецизен пас към Симеон Василев, а младият ляв бек проби в наказателното поле, оказа се очи в очи с вратаря и с елегантен удар отбеляза за 1:0.

В 26-ата минута Педрино получи топката отляво и свали за Чочев, който продължи към Карагарен, той стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Монтана.

Десет минути по-късно Педриньо проби отляво, пусна към Емил Ценов, който шутира от границата на наказателното поле, Васил Симеонов не бе убедителен при намесата си и Талис безпроблемно се разписа на празна врата при добавката – 2:0.

В 40-ата минута Бенанга пропусна дузпа за Монтана, която самият той спечели, след като бе фаулиран от Емил Ценов. Бенанга стреля към горния ляв ъгъл, но не уцели вратата, макар Наумов да се хвърли към долния десен ъгъл.

Две минути след това Монтана все пак върна гол. След центриране на Димитър Буров от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948, а след намеса на Даниел Наумов топката се озова в Никола Борисов, който се разписа от близка дистанция – 2:1.

В последната минута за първото полувреме Даниел Наумов излезе неразчетено и изчисти зле топката, но вратарят на ЦСКА 1948 поправи грешката си и улови.

В 57-ата минута гол на Монтана не бе зачетен заради засада.

В 74-ата минута ЦСКА 1948 стигна до първото си по-сериозно положение за втората част. Радослав Кирилов проби отляво и пусна хубаво подаване за Никола Илиев, който овладя добре топката и стреля към близкия десен ъгъл, но вратарят спаси.

В 85-ата минута Монтана можеше да стигне до изравнително попадение, след като Цеков стреля опасно, но Генадий Ганев спаси.

За ЦСКА 1948 това бе четвърта контрола по време на зимната пауза, като до момента „червените“ направиха равен с Добруджа, загубиха Локомотив Пловдив и победиха Арда.

На 3 февруари е последната контрола на играчите на Николай Панайотов. Тогава отборът гостува на Хебър в Пазарджик, а седмица след това е мачът за Суперкупата на България срещу Лудогорец във Велико Търново.

ЦСКА 1948 - МОНТАНА 2:1
1:0 Симеон Василев 15', 2:0 Талис 36', 2:1 Никола Борисов 42'

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Симеон Василев, 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 11. Бирсент Карагарен, 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо, 91. Раян Бидунга, 6. Стийв Фуртадо, 7. Талис, 3. Росен Божинов

Резерви: Гeнадий Ганев, Неделко Пишчевич, Радослав Кирилов, Никола Илиев, Валентин Йосков, Джонатан Перейра

Монтана: 30. Васил Симеонов, 8. Петър Атанасов, 4. Никола Борисов, 14. Димитър Буров, 23. Антон Тунгаров, 24. Емил Янчев, 16. Кристиян Тасков, 13. Илия Русинов, 20. Кевин Беманга, 9. Филип Енжике, 5. Денис Динев.