ЦСКА надигра Черно море след феноменална трета четвърт и си подсигури третото място в НБЛ

Баскетболният ЦСКА се наложи над Черно море във Варна с 93:84 (23:24, 17:30, 35:12, 18:18) в двубой от 32-рия кръг в Националната баскетболна лига.

Домакините показаха солидна игра през първото полувреме, след като успяха да си осигурят аванс от 14 точки преди почивката при 54:40. ЦСКА не само, че успя да се завърне в третата четвърт, но и поведе с 9 точки преди финалните 10 минути при 75:66, след страхотна игра в третия период. „Армейците“ успяха да задържат аванса си през последната четвърт и така да се поздравят и с крайния успех.

В основата на успеха на ЦСКА бе Зейн Нолс, който се отчете с 23 точки и 6 борби. Мартин Сотиров наниза 21 точки, а Алекс Сименов добави 15 точки и 7 борби.

ЦСКА си подсигури 3-ото място в крайното класиране в НБЛ и чака един измежду Левски и Берое на плейофите. От друга страна Черно море е загубил всякакви шансове за класиране към следващата фаза.