Далас Маверикс постигна успех срещу Бостън Селтикс със 122:84 в 4-ия мач на финалната плейофна серия в НБА. Това бе третата най-голяма победна разлика в историята на финалите.

Така отборът от Тексас отложи празненствата на "детелините" по случай 18-ата титла в лигата. Серията се завръща в Бостън при 3:1 победи за "келтите".

Далас не остави никакви шансове на най-добрия отбор в Източната конференция и още до почивката възпитаниците на Джейсън Кид водеха с 26 точки.

Лука Дончич бе над всички на паркета, след като завърши с 29 точки, 5 борби 5 асистенции за 33 минути. Словенецът стана четвъртият играч в историята на НБА с поне 600 точки, 150 борби и 150 асистенции в едни плейофи, като се присъедини към Никола Йокич, Леброн Джеймс и Лари Бърд.

Кайри Ървинг добави 21 точки за успеха на Далас. Най-резултатен за Бостън бе Джейсън Тейтъм с 15 точки.