След неубедителния старт на сезона с две загуби Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа. „Червените дяволи“ надхитриха Лестър и победиха с 1:0 на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в мач от петия кръг на Висшата лига.

В 11-ата минута Кристиан Ериксен получи пас на границата на наказателното пле и стреля инстинктивно към вратата, но прати топката на сантиметри от десния страничен стълб.

В 23-ата минута Манчестър Юнайтед все пак поведе, след като Маркъс Рашфорд намери непокрития в наказателното поле Джейдън Санчо, който с чудесен завършващ удар прати топката в мрежата на Лестър.

Лестър бе близо до изравнително попадение, след като Джеймс Мадисън изпълни директно пряк свободен удар от обещаваща позиция, но Давид Де Хеа показа блестящ рефлекс и се намеси.

В 83-ата минута топката се отби в защитник на домакините, Маркъс Рашфорд стреля незабавно, но топката премина на сантиметри от вратата.

Минута по-късно Кристиано Роналдо се освободи от пазача си и отправи бомбен шут към вратата на Дани Уорд, но и той бе неточен.

С успеха възпитаниците на Ерик тен Хаг се изкачват до петата позиция с актив от девет. точки. Лестър остава последен с една.

Аталанта хвана бика за рогата и се качи на върха в Италия (ВИДЕО)