Манчестър Юнайтед загуби с 1:3 поредната си лятна контрола от амбициозния Рексъм, който под управлението на актьора Райън Рейнолдс си спечели промоция за четвъртото ниво на английския футбол – Лига 2.

В състава на Ерик тен Хаг играха предимно млади футболисти, като единственото по-познато име бе това на централния защитник Джони Еванс, който подписа краткосрочен договор с „червените дяволи“ до края на лятната подготовка.

Рексъм излезе напред в резултата в 29-ата минута, когато Елиът Лий бе точен след асистенция на Лиам МакАлиндън. Седем минути по-късно Аарън Хейдън покачи на 2:0 след голов пас на Макс Клеуърт.

В добавеното време на първата част Манчестър Юнайтед върна едно попадение. Алваро Фернандес намери Марк Хурадо, а той прати топката в противниковата мрежа.

В 47-ата минута полузащитникът на „червените дяволи“ Даниел Гур получи директен червен картон. Сам Далби оформи крайното 3:1 в полза на Рексъм в 69-ата минута след асистенция на Джейкъб Менди.

За Манчестър Юнайтед предстоят приятелски срещи с Реал Мадрид, Борусия Дортмунд, Ланс и Атлетик Билбао.

Капитан Меси избухна с нови два гола, за единия си асистира сам (ВИДЕО)