Милан победи Удинезе с 1:0, макар че игра близо час с човек по-малко заради дискусионен червен картон на Тиджани Райндерс. Единственото попадение на „Сан Сиро“ отбеляза нигериецът Самуел Чуквуезе след само 13 минути игра.

С първите минути Удинезе опита да вкара чрез Санди Ловрич, но ударът му бе неточен с малко. „Росонерите“ отвърнаха чрез Ноа Окафор, чийто удар бе отразен с вещина от Мадука Окойе.

Малко преди да измине четвърт час Милан успя да отбележи. Окафор почна атака, минала през Кристиан Пулишич и Самуел Чуквуезе. Именно нигериецът направи резултата 1:0 с удар по тревата.

Пет минути по-късно Майк Менян запази вратата си суха след изстрел на Кингсли Ехизибуе. Алваро Мората бързо отговори с удар с глава, но спасен от Окойе.

Точно след половин час игра дойде и най-спорната ситуация в мача. Тогава Ловрич падна точно пред наказателното поле на домакините при съприкосновение с Тиджани Райндерс. Това беше достатъчно за Даниеле Кифи да изгони нидерландеца от игра, а проверката с ВАР потвърди неговото решение.

От 0:2 до 2:2 - Дженоа сюрпризира неприятно евроучастника Болоня

До края на полувремето Милан успя да съхрани аванса си. В началото на втората част Ехизибуе стреля с глава, но го направи неточно. В 57-ата минута настана суматоха в наказателното поле на Милан, като Менян изби топката от главата на Лоренцо Лука. Последва проверка с ВАР за възможна дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 72-рата минута влезлият от пейката Юрген Екеленкамп отправи шут, при който топката мина над вратата на миланския колос.

Три минути по-късно Окойе спаси удар на Пулишич, след което резервата Тами Ейбрахам се спъна при опита си за добавка, падна и нарани дясното си рамо. Така нападателят беше заменен едва няколко минути след появата си на терена.

„Черно-белите“ пратиха топката във вратата на Менян чрез Кристиан Кабаселе, но този път ВАР бе на страната на Милан и отмени гола.

Така Милан се качи в тройката с 14 точки. Удинезе, за когото това е трета загуба, е на шесто място с пункт по-малко. И двата тима могат да бъдат изместени до края на този рунд от Серия А.