Добруджа трябваше да вкарва късен гол, за да вземе нещо от гостуването си на Литекс в двубой от втория кръг на Втора Лига, който завърши 1:1.

Домакините поведоха в резултата в 32-ата минута с гол на Росен Маринов.

Стилиян Николов успя да отбележи изравнително попадение за Добруджа в 89-ата минута, за да оформи крайното 1:1.

Така Добруджа излезе на върха във временното класиране на втория ни ешелон с 4 точки, колкото имат още Дунав Русе, Струмска слава и Янтра Габрово.

Що се отнася до Струмска слава, тимът от Радомир завърши 0:0 в гостуването си на Черноморец Балчик.

Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек повече, след като в 56-ата минута Стивън Кирилов бе изгонен за втори жълт картон, но гостите не се дадоха и така взеха точка, като за Черноморец това също е първа точка във Втора лига за сезона.