Уулвърхемптън взе точка при гостуването на Брайтън, след като в 85-ата минута домакините водеха с 2:0. Именно тогава Евън Фъргюсън вкара второто попадение за Брайтън, а домакините явно решиха, че мачът им е в кърпа вързан. Преди това Дани Уелбек бе дал преднина на „чайките“ с гол в края на първата част.

2 минути преди края на редовното време Аит-Нури изравни, а в 93-ата минута Куня донесе точката за „вълците“.

В края на първото полувреме Жоржиньо Рютер пусна към Дани Уелбек в наказателното поле, а нападателят не сбърка – 1:0.

В 86-ата минута Тарик Лампти демонстрира чудесен поглед към Евън Фъргюсън, който от наказателното поле оплете топката в долния ляв ъгъл и резултатът стана 2:0.

Минута преди края Райън Аит-Нури стигна до отскочилата топка и намали.

Стигна се до 93-ата минута, когато Матеуш Куня пое топката, влезе в наказателното поле, озова се в добра позиция и стреля, а топката мина покрай Барт Вербруген за 2:2.

Ранен гол на Холанд качи Манчестър Сити на върха във Висшата лига (ВИДЕО)